Vždyt jsem takový hodný, tak proč mě žádná nechce?

Možná tuhle situaci znáte dobře. Máte kamarádku, která lítá z jednoho špatného vztahu do druhého. Vám se svěřuje, postěžuje si, pobrečí si. A pak vás pochválí, jakou ve vás bude mít jiná žena oporu. Vy přitom doufáte, že si vás všimne a konečně si uvědomí, že vy byste pro ni přitom udělal první, poslední. Jenže ono stále nic. Jen tak mimochodem, zkusil jste jí vůbec někam pozvat a dát ji tak najevo svůj zájem?

Facebookem nějakou dobu kolovala výstižná věta a možná se stále používá: „Pokud jsi hodný, tak zůstaneš jen kamarád. Pokud jsi parchant, tak budeš láska jejího života.“ Co si budeme povídat, má co do sebe. Část pravdy na tom prostě je.

Předem vás uklidním, velké chvástání ode mě nečekejte. Byl jsem v situaci, kdy jsem se asi po roce konečně odhodlal a pozval ven kamarádku doufaje, že by mohlo vzniknout něco víc. Rande nedopadlo zrovna nejlíp a stejně chtěla, abychom zůstali jen kamarádi. Když už jednou padnete do „friendzone“, je těžký se dostat ven.

Nebo už třeba máte partnerku. Snažíte se pro ni dělat všechno, ale stejně je to pořád špatně. Doma uklízíte, řešíte za ni problémy, kupujete ji dárečky a stejně je pořád protivná a nepříjemná? A přitom to jediné, co chcete, je projev uznání.

Syndrom hodného hocha

Jestliže vám jsou předchozí odstavce blízké, pravděpodobně trpíte syndromem hodného hocha. Hlavním problémem tohoto syndromu bývá přesvědčení, že pokud budu hodný a milý, tak mě všichni budou mít rádi. Když budu dělat všechno správně, tak budu mít pohodový a bezproblémový život.

Dalšími příznaky může být, že se přizpůsobujete ostatním a necháváte po sobě šlapat. Vyhýbáte se konfliktům, skrýváte své nedostatky a ostatním říkáte především to, co slyšet chtějí oni. Tato přesvědčení pracují na podvědomé úrovni a v reálu zkrátka nefungují. Přesto jsme ale přesvědčeni, že by fungovat měly.

To možná bude i důvod, proč máte problém zaujmout ženy. Jevíte se jako dokonalý člověk bez jediného kazu. Nemáte žádnou hrubou stránku, žádnou jiskru v sobě. Žena si tak nevybaví nic, čím byste ji zaujal, protože z vás všechno prostě sklouzne.

Často slýcháme, že ženy chtějí někoho hodného a pozorného. Takových lidí mají přitom okolo sebe víc než dost. Jejich představa, jak vypadá tenhle „hodný“ muž, je však poněkud jiná. Problém hodných hochů bývá to, že jsou pozorní, jenže nudní. Celé jejich počínání se totiž točí okolo žen. Ženu mají na pomyslném piedestalu, kde je pro chlapa bohyní ve všech směrech.

Pro ženy je žádoucí kombinace, abyste byl jak pozorný, tak i vzrušující. Chce mít vedle sebe někoho, kdo má v životě nějaký směr a cíl a kdo se s ní o takový zážitek podělí. Žena chce být součástí vašeho dobrodružství, jenže nechce být přímo tím dobrodružstvím. Nechce, aby se všechno točilo kolem ní. Ve většině případů, existují i výjimky.

Nějaké návrhy co s tím?

Začal bych tím, že předchozí dva odstavce bych bral v potaz, ale ne příliš vážně. Sám jsem takový stav nezažil, mám to akorát vytažené z knih. Já nejsem žádný velký svůdník žen, do prince na bílém koni mám daleko a problémy se seznamováním mám stejné jako každý jiný.

Když však mluvím o knihách, tak vám doporučuju přečíst Rádce pravého muže od Roberta Glovera (jen si myslím, že titul knihy není nejšťastněji přeložený). V knize najdete návod, jak vás tento syndrom ovlivňuje a nabízí plán, jak se z něj dokážete dostat. Autor knihy je zároveň i člověk, který syndrom hodného hocha objevil, protože jím trpěl on sám.

V mezičase vám mohu doporučit, abyste začal myslet víc sám na sebe a upřednostňoval se. Že je to sobecké? No to je. Však tím nejdůležitějším člověkem ve vašem životě jste vy sám. Nejsem to ani já, ani vaši rodiče, ani vaši kamarádi. Jinak budete akorát součástí života někoho jiného.

Samozřejmě i v té sobeckosti mějte nějakou rozumnou míru. Aby se všechno motalo pouze okolo vás taky není zrovna nejlepší řešení. Najděte správnou rovnováhu mezi tím, co budete dělat sám pro sebe a co jste ochotný udělat pro ostatní.

Fakt vám ale nezaručím to, že když překonáte syndrom hodného hocha, vaše vytoužená vám padne k nohám. Na pohádky se šťastným koncem dávno nevěřím a ani v tomto případě si nemyslím, že by se něco radikálně změnilo. Překvapte mě tím, že se vám to opravdu podaří. Jen do toho, máte mou plnou podporu! Nepochybuji však, že pro jiné ženy budete mnohem přitažlivější.

Zdroje a inspirace ke článku:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..